Drzwi otwarte 12 maja godz. 17.00
REKRUTACJA DO KLAS IV I VII BEZPOŚREDNIO W SEKRETARIACIE SZKOŁY

Gimnazjum nr 7

im. gen. W.Sikorskiego

w Koninie

ooPodczas ferii pracowaliśmy ciężko nad kolejnym drugim etapem ogólnopolskiego konkursu Gimnazjalne Potyczki.  Wykonaliśmy biznes plan EKOzakładek, ankiety, wywiady, prezentację w PREZI. Przykładowe prace możecie zobaczyć na gazetce ściennej przy bibliotece szkolnej. OCZYwiście cała ta nasza praca to w ramach programu „Ekonomia na co dzień” realizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim. Gościła nas Publiczna Biblioteka Pedagogiczna. Dziękujemy.

IMG 20170123 120015Do naszego gimnazjum zaprosiliśmy szczególnego gościa- pana doktora Bartosza Wolskiego, wykładowcę PWSZ w Koninie. Klasy 3a, c oraz 2 c i d nie lada się zdziwiły kiedy nasz gość rozpoczął wykład...po angielsku! Jednak wysoki poziom nauczanego w naszym gimnazjum języka oraz talent prowadzącego sprawiły, że uczniowie szybko zapomnieli o barierze językowej i dali się wciągnąć w świat kowbojów i Indian. Śmiało możemy powiedzieć, że doktor Wolski swoim wykładem zmienił nasze myślenie o Dzikim Zachodzie. Może naszej wizji ubyło trochę romantyzmu, ale za to dowiedzieliśmy się, że nie wszystko co serwuje nam kultura masowa i hollywoodzkie filmy jest prawdziwe.

Panu doktorowi dziękujemy za odwiedziny a pani Jaśminie Stańczyk za zorganizowanie tego spotkania.

 

Oto komentarze uczniów uczestniczących w wydarzeniu:

Wykład o Dzikim Zachodzie bardzo nam się podobał. Byłyśmy pod wrażeniem wiedzy wykładowcy. Zaciekawił nas temat Dzikiego Zachodu. Mamy nadzieję, że będzie więcej takich wykładów.
Uczennice klasy 2c

Wykład o Dzikim Zachodzie przeprowadzony przez doktora Bartosza Wolskiego bardzo nam się spodobał. Opowiadał nam o prawdziwym Dzikim Zachodzie. Także mówił o życiu Indian i ich ubiorze, stylu ich mieszkania. Również bardzo fajne było to że pan doktor opowiedział nam to wszystko po angielsku. Nie łatwo było zrozumieć wszystko, ale po paru zdaniach było wiadomo o czym mówił. Według mnie mogłoby być więcej takich wykładów w naszym gimnazjum.
Adrian z 2c i Alan z 2d

Wykład który zrobił pan Wolski w Gimnazjum numer 7 był super! Bardzo mnie zaintrygowało to, że był on po angielsku (całkowicie). Było to oderwanie się od codziennych lekcji języka. Rozmawialiśmy z panem o dzikim oraz współczesnym zachodzie oraz co jest mitem a co faktem. Prezentacja była multimedialna więc przyjemnie się również oglądało, nie tylko mi, ale cała sala siedziała skupiona. Dowiedzieliśmy się dużo o Indianach, kowbojach oraz gdzie mieszkali i co robili w wolnym czasie; że niektóre kreskówki o Dzikim Zachodzie pokazują nam zupełne ściemy a inne to co się tam faktycznie znajduje oraz wiele różnych ciekawych faktów. Chciałabym mieć więcej takich lekcji.
Uczennica 2d

IMG 20170119 093054W Wypożyczalni Książki Mówionej i Zbiorów Muzycznych MBP uczniowie zapoznali się ze wszystkimi rodzajami zbiorów. W przewodniku po Poznaniu pisanym alfabetem Braille'a można było - zarówno dotknąć, jak i obejrzeć - zabytki tego pięknego miasta. W Czytelni Książek młodzież wspólnie obejrzała książki nowe, kolorowe i pięknie wydane czyli encyklopedie ogólne i specjalne, słowniki rzeczowe, językowe. Następnie cofnęli się do XVII w. i zobaczyli oprawiony w deski i skórę starodruk, później XIX-wieczne grafiki o powstaniu styczniowym. Rozwiązali także krzyżówkę z synonimami, „powalczyli” z frazeologizmami, zauważyli, że wyrazy mogą być nacechowane... Słuchali muzyki z płyty analogowej na adapterze. Galeria

20170119 121211 CopyAkademię Filmową w I semestrze zakończyliśmy w rytmie hip-hop. A dokładnie filmem "Operacja Hip-hop" B. Evansa.
Grupę Hip-hoperation, prowadzi Billy Jordan tancerka i trenerka, która organizuje hip-hopowy projekt dla seniorów w Walheke. Chce zabrać grupę starszych osób do Las Vegas na międzynarodowe zawody taneczne. Grupa staje się sławna, inspiruje ludzi na całym świecie, zachęca do podejmowania wyzwań. Widzimy etapy sukcesu  słynnej formacji  wpisanej do rekordów Guinnessa. Jesteśmy też świadkami przyjaźni rodzącej się między członkami zespołu, a młodą Billy, która szuka w każdej z nich swojej babci.
Wszyscy uczą się od wszystkich. Czują się spełnieni, bo starość to tylko stan umysłu. Wniosek z filmu: Masz tyle lat, na ile się czujesz. Pasja o wiek nie pyta. Możemy tworzyć i być twórczym w każdym wieku.

Uczniowie naszego Gimnazjum zdobyli drugie miejsce w zawodach sportowych Miasta Konina w koszykówce chłopców oraz trzecie miejsce w zawodach sportowych Miasta Konina w piłce siatkowej. GRATULUJEMY!