Drzwi otwarte 12 maja godz. 17.00
REKRUTACJA DO KLAS IV I VII BEZPOŚREDNIO W SEKRETARIACIE SZKOŁY

Gimnazjum nr 7

im. gen. W.Sikorskiego

w Koninie

14910556 1218122354914592 5916816565839271889 nMamy 3. miejsce w Mistrzostwach Miasta Konina w unihokeju!!!

konkurs28.10.2016r. w Starostwie Powiatu Konińskiego podsumowano wyniki Olimpiady wiedzy "Niska emisja w aglomeracji konińskiej" Olimpiada przebiegała dwuetapowo: na etapie szkolnym odbył się test wiedzy, etap międzyszkolny polegał na przygotowaniu prezentacji multimedialnej. Komisja obejrzała 27 prezentacji i wyłoniła zwycięzcę pierwsze miejsce zajął Dominik Rusin uczeń klasy 1b naszego gimnazjum.

dzie edukacji narodowej 4 20161021 1906695720W dniu 14 października 2016 r. obchodziliśmy w naszej szkole szczególne święto. Uczniowie klas I złożyli ślubowanie na Sztandar Szkoły oraz zostali mianowani na uczniów Gimnazjum nr 7 w Koninie. Następnie w montażu słowno - muzycznym zaprezentowali sylwetkę gen. Władysława Sikorskiego, świętując w ten sposób Dzień Patrona. Uczniowie klas II b i II c w spektaklu "Wartości, do których dążymy" wykazali, że szkoła stała, stoi i stać będzie na straży takich ponadczasowych wartości jak patriotyzm, mądrość i wiedza, zdrowie, wolność, szacunek i kultura, składając tym samym podziękowanie i życzenia nauczycielom z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Przedstawienie "Wartości, do których dążymy" zostało zaprezentowane 17 października br. w Urzędzie Miasta z okazji miejskich obchodów Dnia Edukacji Narodowej.

Dziękujemy Nauczycielom i młodzieży za przygotowanie uroczystości. Galeria

13 października 2016 r. odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Do etapu rejonowego przeszła uczennica Julia Nawrocka z klasy 3 c. Opieka K. Pawłowska. Gratulujemy :)

akademia7  października 2016 r. klasy I, II, III  rozpoczęły udział w VI edycji Interdyscyplinarnego Programu Edukacji Medialnej KinoSzkoła. Obejrzeliśmy film, który zmienia myślenie o "zdrowym jedzeniu".  "Cały ten cukier" to  film dokumentalny nowej generacji,  który w wesoły sposób opowiada o trudnych sprawach i szuka odpowiedzi na pytanie: czy wiesz, co jesz ?  Autor scenariusza,  reżyser i jednocześnie główny bohater podejmuje ryzykowny eksperyment na własnym ciele i zdrowiu, decydując się na spożywanie 40 łyżeczek cukru dodanego dziennie przez 60 dni. Odpowiada to ok. 160 g , które pomnożone przez liczbę dni w roku dają zawrotną sumę ponad 58 kg! Taką ilość spożywa przeciętny konsument w Australii, uwaga: bez słodyczy! To jest główne przesłanie filmu, tę olbrzymią ilość cukru pochłaniamy w przetworzonej żywności reklamowanej jako "healthy food". Tymczasem nasz bohater spożywa tę samą liczbę kalorii co przed eksperymentem ok. 2300 dziennie, a tyje! Czyli ... co jest grane? I znowu pytanie, czy wiesz, co jesz?  
Dzięki niebywałym ujęciom i komunikatom "w pigułce" jest to doskonała jakość przekazu. Zmusza do myślenia!