Drzwi otwarte 12 maja godz. 17.00
REKRUTACJA DO KLAS IV I VII BEZPOŚREDNIO W SEKRETARIACIE SZKOŁY

Gimnazjum nr 7

im. gen. W.Sikorskiego

w Koninie

IMG 20170123 120015Do naszego gimnazjum zaprosiliśmy szczególnego gościa- pana doktora Bartosza Wolskiego, wykładowcę PWSZ w Koninie. Klasy 3a, c oraz 2 c i d nie lada się zdziwiły kiedy nasz gość rozpoczął wykład...po angielsku! Jednak wysoki poziom nauczanego w naszym gimnazjum języka oraz talent prowadzącego sprawiły, że uczniowie szybko zapomnieli o barierze językowej i dali się wciągnąć w świat kowbojów i Indian. Śmiało możemy powiedzieć, że doktor Wolski swoim wykładem zmienił nasze myślenie o Dzikim Zachodzie. Może naszej wizji ubyło trochę romantyzmu, ale za to dowiedzieliśmy się, że nie wszystko co serwuje nam kultura masowa i hollywoodzkie filmy jest prawdziwe.

Panu doktorowi dziękujemy za odwiedziny a pani Jaśminie Stańczyk za zorganizowanie tego spotkania.

 

Oto komentarze uczniów uczestniczących w wydarzeniu:

Wykład o Dzikim Zachodzie bardzo nam się podobał. Byłyśmy pod wrażeniem wiedzy wykładowcy. Zaciekawił nas temat Dzikiego Zachodu. Mamy nadzieję, że będzie więcej takich wykładów.
Uczennice klasy 2c

Wykład o Dzikim Zachodzie przeprowadzony przez doktora Bartosza Wolskiego bardzo nam się spodobał. Opowiadał nam o prawdziwym Dzikim Zachodzie. Także mówił o życiu Indian i ich ubiorze, stylu ich mieszkania. Również bardzo fajne było to że pan doktor opowiedział nam to wszystko po angielsku. Nie łatwo było zrozumieć wszystko, ale po paru zdaniach było wiadomo o czym mówił. Według mnie mogłoby być więcej takich wykładów w naszym gimnazjum.
Adrian z 2c i Alan z 2d

Wykład który zrobił pan Wolski w Gimnazjum numer 7 był super! Bardzo mnie zaintrygowało to, że był on po angielsku (całkowicie). Było to oderwanie się od codziennych lekcji języka. Rozmawialiśmy z panem o dzikim oraz współczesnym zachodzie oraz co jest mitem a co faktem. Prezentacja była multimedialna więc przyjemnie się również oglądało, nie tylko mi, ale cała sala siedziała skupiona. Dowiedzieliśmy się dużo o Indianach, kowbojach oraz gdzie mieszkali i co robili w wolnym czasie; że niektóre kreskówki o Dzikim Zachodzie pokazują nam zupełne ściemy a inne to co się tam faktycznie znajduje oraz wiele różnych ciekawych faktów. Chciałabym mieć więcej takich lekcji.
Uczennica 2d